Imieniny: Józef, Klara, Robert
sobota 17 kwietnia 2021

Pogoda

Urząd Dzielnicy Wesoła

Jakub Paulski Trio Plus 2 – Wesoła Jazz Festiwal

Plakat z informacjami o Festiwalu.
Data: 
11/12/2020 20:00
Miejsce: 
online
Organizator: 
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

JAKUB PAULSKI TRIO PLUS 2

Jakub Paulski Trio to solowy projekt warszawskiego gitarzysty. Zespół współtworzy kontrabasista Tymon Trąbczyński – muzyk o szerokich horyzontach i kreatywnym podejściu do muzyki oraz wielokrotnie nagradzany perkusista Maksymilian Olszewski. Trio wykonuje kompozycje lidera inspirowane różnymi gatunkami: począwszy od muzyki klasycznej, przez rozmaite odmiany jazzu, po muzykę współczesną. Muzyka jest żywiołowa i kontrastująca. W repertuarze znajdują się wieloczęściowe kompozycje oraz proste miniatury na wzór piosenek.

Występ będzie podzielony na dwie części. W pierwszej odsłonie zespół zaprezentuje fragmenty debiutanckiej płyty „Preludium”.

W drugiej części zaprezentowane zostanie premierowe wykonanie trio w rozszerzonym składzie (Jakub Paulski Trio Plus 2).

Płyta „Preludium” zawiera kontrastujące utwory. W jednym utworze znaleźć można nawiązanie do muzyki gitarowej Jimiego Hendrixa i Billa Frisella, zaś w kolejnym wybrzmiewają echa Preludium Dymitra Szostakowicza i Kaprysów Henryka Wieniawskiego. Wszystkie wyżej wymienione inspiracje są scalone spójną narracją kompozytora Jakuba Paulskiego. Właśnie ta różnorodność sprawia, że płyta jest wyjątkowa i nowatorska. Muzyka wykonywana przez kameralny zespół jazzowy łączy w sposób subtelny i elegancki elementy stylów muzycznych: muzyki klasycznej, jazzu, rocka i bluesa.

Jakub Paulski Trio to przyszłość polskiego jazzu. W rankingu Jazz Top 2019 magazynu Jazz Forum, trio znalazło się na 4. miejscu w kategorii Nowa Nadzieja/Zespół, a sam Jakub Paulski zajął 5. miejsce w kategorii Nowa Nadzieja/Muzyk. Debiutancka płyta Jakub Paulski Trio „Preludium” miała swoją międzynarodową premierę na festiwalu More & Jazz w Chorwacji.

„I najbardziej w grze Kuby Paulskiego cieszy mnie to, że jego muzyki nie da się wpisać w żadną z tych wypracowanych przez dekady gitary w jazzie, nisz. Młody artysta ma wiele do powiedzenia a każdą nutą intryguje nas niewypowiedzianym: chodźcie opowiem wam pewną historię. Nie chcę kierować czyjejkolwiek wrażliwości czy percepcji, w którymkolwiek kierunku. To album wart zasłuchania, wejść do jego głębi jak dobra powieść czy wciągając film.” Piotr Iwicki

 

Skład zespołu:

Jakub Paulski – gitara

Tymon Trąbczyński – Kontrabas

Maksymilian Olszewski – perkusja

Gość: Emil Miszk – trąbka

Gość: Przemysław Chmiel – saksofony

 

Szukajcie nas na Facebooku!

-----------------------

Założeniem oraz misją festiwalu jest prezentacja aktualnego stanu młodej polskiej sceny jazzowej – tak zwanej „Nowej Fali”. W pierwszej edycji oraz w kolejnych edycjach głównym filarem koncertów będą młodzi muzycy aktywnie działający na scenie muzycznej. Obecnie środowisko młodego pokolenia przeżywa rozkwit i obfituje w ogromną ilość utalentowanych muzyków oraz w wiele wyjątkowych zespołów. Zaplanowane zostały trzy koncerty: Jakub Paulski Trio Plus 2, Theos and Vincents (założyciel zespołu: Franciszek Raczkowski) i Tercet Kamili Drabek.

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Events of the day 10 kwiecień 2021 (sobota)
11
12
13
14
15
16
Events of the day 17 kwiecień 2021 (sobota)
18
19
20
21
22
23
Events of the day 24 kwiecień 2021 (sobota)
25
Events of the day 26 kwiecień 2021 (poniedziałek)
Events of the day 27 kwiecień 2021 (wtorek)
Events of the day 28 kwiecień 2021 (środa)
Events of the day 29 kwiecień 2021 (czwartek)
Events of the day 30 kwiecień 2021 (piątek)
Np. 17/04/2021
Np. 17/04/2021