Imieniny: Józef, Klara, Robert
sobota 17 kwietnia 2021

Pogoda

Urząd Dzielnicy Wesoła

17/02/2021

Sześciolatek w szkole

kolorowe przybory szkolne

Zapisz dziecko do "zerówki"

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się 2 marca 2021 o godz. 13:00Harmonogram i kryteria rekrutacji. 

W Wesołej dla sześciolatków została przygotowana atrakcyjna oferta edukacyjna z szerokim wyborem zajęć łączących naukę i zabawę. W każdej z sześciu szkół podstawowych działa nowoczesna, bezpieczna i przyjazna dla sześciolatków zerówka. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkół na ich stronach.

Przed wyborem ścieżki edukacyjnej swojego dziecka można skorzystać konsultacji w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 23, tel. 22 760 03 87.

 

Sześciolatek w szkole. Drodzy Rodzice, Przed Państwem kolejna trudna decyzja związana z przyszłością Państwa dzieci. Zastanawiając się czy posłać swojego 6-latka do szkoły podstawowej - oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej, proszę wziąć pod uwagę: Bogaty program edukacyjny stworzony przez wykwalifikowaną kadrę wychowawców oraz specjalistów, w pełni dostosowany do potrzeb 6-latków, Odpowiednio wyposażone sale, z częścią przeznaczoną na naukę, rekreację oraz zabawę, Szeroką ofertę zajęć dodatkowych: nauki języka obcego, zajęć komputerowych, gry w szachy, uczestnictwa w zajęciach dodatkowych z zakresu kultury i sztuki oraz rekreacyjnych i sportowych, Opiekę oraz wsparcie specjalistów w postaci logopedy, psychologa oraz reedukatora. W pełni rozumiejąc Państwa obawy i wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, samorząd Dzielnicy Wesoła przygotował dedykowaną dla 6-latków w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, specjalną ofertę edukacyjną: zajęcia sportowe - 1 godzina tyg.,  zajęcia robotyki - 1 godzina tyg.,  raz w miesiącu koncerty lub spektakle teatralne. Dlaczego szkoła a nie przedszkole? Szeroka oferta zajęć dodatkowych, Pełna opieka świetlicowa, Znakomicie przygotowane i wyposażone sale – identyczne jak dla „zerówki” w przedszkolu, 	Harmonijna integracja dziecka ze środowiskiem szkolnym, Wszystkie grupy 6-latków w oddziałach przedszkolnych otrzymają komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych.

Prezentacja Szkoły Podstawowej Nr 171 im. Stanisława Staszica w Warszawie, ul. Armii Krajowej 39

Prezentacja Szkoły Podstawowej Nr 172 im. Polskiej Organizacji Bojowej w Warszawie, ul. Brata Alberta 46

Prezentacja Szkoły Podstawowej Nr 173 im. Górników Polskich w Warszawie, Trakt Brzeski 18

Szkoła Podstawowa nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie, pl. Wojska Polskiego 28

Szkoła Podstawowa nr 353 im „Wielkich Odkrywców w Warszawie, ul. Cieplarniana 23

Szkoła Podstawowa nr 385 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Warszawie, ul. Klimatyczna 1