Imieniny: Maja, Marceli, Dominik
czwartek 09 kwietnia 2020

Pogoda

Urząd Dzielnicy Wesoła

11/03/2020

Działalność Urzędu

znak uwaga

Ograniczenia w obsłudze mieszkańców

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, do odwołania Urząd Dzielnicy ogranicza swoją działalność. Od poniedziałku do piątku Urząd pracuje od 8.00-16.00.

Tylko te sprawy można osobiście załatwić w Urzędzie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu:

  1. wydanie dowodu osobistego,
  2. wydanie prawa jazdy (należy przyjść wraz z dowodem opłaty),
  3. rejestracja pojazdów fabrycznie nowych (należy przyjść z dowodem opłaty).

Jednocześnie informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym osoby, które nie dokonają w terminie 30 dniowym rejestracji pojazdu sprowadzonego z kraju Unii Europejskiej albo nie zgłoszą w takim samym terminie nabycia/zbycia pojazdu nie będą podlegać karze pieniężnej, jeśli nie miały możliwości dokonania takiego zgłoszenia.

W pozostałych przypadkach Wydział Obsługi Mieszkańców w wyznaczonym miejscu będzie tylko przyjmował dokumenty. 

Kasa Urzędu jest nieczynna, nie ma możliwości dokonywania żadnych wpłat.

Zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych w formie elektronicznej bądź telefonicznej.

Kontakt:

tel.  22 443 40 00
faks  22 443 40 01
e-mail:
wesola.poczta@um.warszawa.pl

 

Zmiany w pracy siedzib Urzędu Stanu Cywilnego

Od poniedziałku, 16 marca do odwołania będą zamknięte siedziby Urzędu Stanu Cywilnego m.st. Warszawy w Wesołej i Wilanowie oraz na Ochocie, Bielanach i Białołęce. W Sekcji Obrotu Zagranicznego oraz w Wydziale Archiwalnych Ksiąg Stanu Cywilnego nie będzie można załatwić spraw osobiście.

Urząd Stanu Cywilnego m.st. Warszawy od poniedziałku, 16 marca będzie działał w ograniczonym zakresie. Mieszkańcy będą mogli załatwić wyłącznie sprawy dotyczące rejestracji urodzeń i zgonów. Z kolei informacje związane z zawarciem małżeństwa będą udzielane tylko telefonicznie i mailowo. Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast pozostałe wnioski np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, o zmianę imienia i nazwiska, o sprostowanie lub uzupełnienie aktów stanu cywilnego można składać listownie lub przez platformę e-PUAP (dla osób posiadających profil zaufany).

Dane kontaktowe do USC. Najbliża filia USC w Dzielnicy Wawer, ul. Włókiennicza 54, tel. 22 443 12 86