Imieniny: Maja, Marceli, Dominik
czwartek 09 kwietnia 2020

Pogoda

Urząd Dzielnicy Wesoła

25/03/2020

Bulwary wiślane

Nad Wisłą do odwołania obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu

Zakaz spożywania alkoholu na bulwarach wiślanych

Rada Miasta z powodu zagrożenia epidemicznego, uchwaliła tymczasowy zakaz spożywania alkoholu na bulwarach i plaży Poniatówka. Obostrzenia będą obowiązywały do odwołania.

Przypominamy o konieczności ograniczenia wyjść z domu. Wspólne spotkania nad Wisłą, ogniska czy grupowe treningi są teraz niedozwolone. Podczas spacerów prosimy mieszkańców o zachowanie odstępów, niewitanie się, nietworzenie zbędnego tłoku, w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się koronawirusa. To czas wspólnej odpowiedzialności w trosce o zdrowie nas wszystkich.

Do 11 kwietnia w kraju obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się. Nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu. Jeślidziałasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Ważne! Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.